Płatności u bukmachera? Czy są bezpieczne

Odpowiedzialny człowiek powinien podchodzić z dużą ostrożnością do płatności realizowanych przez internet. Eksperci od bezpieczeństwa w sieci przypominają, że transfer środków pieniężnych należy wykonywać tylko przy użyciu zaufanych procesorów płatniczych.   Czy przelewy do bukmachera niosą ze sobą zagrożenie?

 

Na początku warto przypomnieć, że każdy legalny bukmacher w Polsce musiał otrzymać specjalne pozwolenie wystawione przez Ministerstwo Finansów. Jednym z warunków niezbędnych do uzyskania koncesji jest przestrzeganie zapisów ustawy hazardowej dotyczących płatności. To właśnie przez ten dokument wszyscy legalni bukmacherzy są zobowiązani do tego, aby wygrane pieniądze wypłacać bezpośrednio na konto bankowe gracza. Dzięki temu państwowe instytucje finansowe mogą regularnie kontrolować działalność bukmachera poprzez zestawienia wykonywanych transakcji. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ legalni bukmacherzy w Polsce muszą udowodnić, że sytuacja finansowa firmy jest stabilna, a gracze nie są narażeni na zagrożenia związane z ewentualną niewypłacalnością.

 

Nieco więcej swobody istnieje w kwestii wpłat pieniędzy do firm bukmacherskich. Oczywiście każdy legalny bukmacher internetowy ma obowiązek weryfikacji poprawności danych użytkownika, który ma zamiar zdeponować pieniądze. Jeśli jednak procedura przebiegnie pomyślnie, klient otrzymuje kilka możliwości wpłaty środków. Przelew bankowy może zostać zrealizowany tradycyjnie, choć dużo szybszym sposobem będzie skorzystanie z oferty firm obsługujących przelewy błyskawiczne (np. PayU). Niektórzy bukmacherzy akceptują również wpłaty za pośrednictwem platformy Skrill lub PaySafeCard.

 

Legalni polscy bukmacherzy działają w oparciu o regulacje prawne, które zapewniają graczom wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto finanse bukmacherów są na bieżąco monitorowe przez upoważnione instytucje nadzorujące. Dlatego można bez obaw dokonywać wpłat oraz wypłacać pieniądze z firm bukmacherskich posiadających licencję na prowadzenie działalności w Polsce.